TUNUS EKONOMİK DESTEK VE YATIRIM KONFERANSI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) Konseyimize iletilen bilgide;
29-30 Kasım 2016 tarihlerinde Tunus’ta, Tunus’a Ekonomik Destek ve Yatırım Konferansı’nın düzenleneceği ve konferansta katılımcı ülkelerin devlet ve hükümet yetkililerini, uluslararası örgütlerini, özel sektör temsilcilerini ve işadamlarını bir araya getirecek çeşitli oturumların gerçekleştirileceği belirtilmiştir.
 
Söz konusu etkinlikte, Tunus devriminden sonra ülkenin öz kaynakları ile gerçekleştirilemeyen kalkınma projeleri için uluslararası toplumun desteğinin sağlanması hedeflendiği bildirilmektedir. Konferansta ayrıca 2016-2020 Ulusal Kalkınma Planı çerçevesinde Tunus’ta gerçekleştirilecek olan önemli projelerin açıklanması, bu projeler için katılımcı ülkelerden plan çerçevesindeki yatırım imkânlarını tanımalarının amaçlandığı ifade edilmektedir. Bahsi geçen projeler arasında tarım ve hayvancılık, uzay, lojistik, turizm, yeşil ekonomi, yenilenebilir enerji, otomotiv, tekstil ve inşaat sektörleri olduğundan bahsedilmektedir.
 
Konferans ve projeler ile ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşılabilmekte olup, etkinliğe katılmak isteyen üyelerimiz, kayıtlarını aynı site üzerinden gerçekleştirebilmektedir.