Hindistan ile İlişkilerde WTBDC Ayrıcalığı

Hindistan Uluslararası Ticaret Odası ile Protokol İmzalanarak Yürürlüğe Girdi

Asya Kıtası'nın en büyük nüfuslarından birine sahip olan ve topraklarında 1 Milyar 400 milyon civarında insan yaşıyan dünyanın en kalabalık 2. ülkesi ile Türkiye Cumhuriyeti arasında yapılan işbirliği anlaşması imzalandı.

Kısa adı WTBDC olan Dünya Ticareti İş Geliştirme Konseyi Başkanı Ümit Kaya ve ekibinin yapmış olduğu çalışmalar sonucunda yapılan anlaşma ile iki ülke arasında bir çok alanda işbirliğine gidildi.

Özellikle ticari alanda iki ülkeye de ciddi getiri sağlayacak anlaşma ile Türkiye'nin Asya kıtasında ki söz hakkında gözle görülür bir artış sağlanacak.

WTBDC Başkanı Ümit Kaya : “Bu anlaşma dünyanın en kalabalık 2. ülkesi ile ülkemiz arasında yapılan ve yürürlüğe giren çok ciddi bir anlaşmadır. Bu anlaşma yapılmadan önce WTBDC olarak çok ciddi bir uluslararası lobi faaliyeti gerçekleştirdik. Bunun için çok çalıştık. Ancak durmak yok çalışmaya devam. Daha fazlasını yapmamız lazım. Çünkü biz ülkemizi seviyoruz. Ülkemizin de çalışan insanlara ihtiyacı var…” dedi.

Hindistan'ın Odalar Borsalar Birliği ile WTBDC Dünya Ticareti İş Geliştirme Konseyi arasında işbirliği anlaşması imzalanarak yürürlüğe girdi.