LİBYA DEĞERLENDİRMESİ

BM Danışmanı KAYA canlı yayında..

WTBDC Başkanı ve Birleşmiş Milletler Danışmanı Sayın KAYA; EKOTÜRK TV de canlı yayın programına katılarak Libya'da yaşanan gelişmeleri değerlendirdi.

Libya Halkının artık çözümden yana olduğunu, barış istediğini belirten Kaya, Türkiye'nin oynadığı aktif rol sayesinde bunu başardığını, Libya halkının TÜRK Devleti ile beraber olmak istediğini belirtti.

Kaya; Birleşmiş Milletlerin de Türkiye Cumhuriyeti Devleti gibi meşru yönetimin yanında yer alarak çözüme katlı sağlayıcı bir tutum içerisinde olmasının çözüme olumlu katkı sunduğunu söyledi.

WTBDC Dünya Ticareti İş Geliştirme Konseyi olarak imzaladıkları protokolün, Libya'da seçim sonrası oluşacak yeni ticaret ve yatırım altyapısı için önem arz ettiğini vurguladı.

Birleşmiş Milletler Danışmanı Kaya, uluslararası diplomasi içerisinde lobi faaliyetleri yürütmenin ticari çalışmalar için elzem olduğunun altını çizdi. İş dünyasına seslenen Kaya, WTBDC olarak iş insanlarının faydasına olarak yaptıkları yurtdışı yatırım ve ticaret olanakları çalışmalarına destek verilmesi çağrısı yaptı.